OK Napísali o nás :: Vranovské chodúľove divadlo

slide3
::::::::::: Novinky ::::::::::

Čisté i špinavé performens zároveň - článok v časopise Javisko  

22.07.2013

Záznam z vystúpenia Vranovského chodúľového divadla na Stropkovskom jarmoku z roku 2011

10.05.2013

Herci majú takmer štyri metre. Keď vyjdú do ulíc, je ich plné mesto. Článok vyšiel v týždenníku Plus 7 dní 24. augusta 2007

03.05.2013
Chodúle v Bologni

Článok o nás vo Vranovských novinách z 29.3.2010

choduleVranovské chodúľové divadlo Mira Mihaľa potvrdilo, že patrí k jedinečným vývozným kultúrnym artiklom Slovenska. Jeho členovia sa vrátili z najväčšieho európskeho Medzinárodného veľtrhu knihy pre deti a mládež, ktorý sa konal v talianskom meste Bologna. Slovensko dostalo výnimočnú možnosť byť v tomto roku čestným hosťom veľtrhu. Kompletnú prípravu a realizáciu slovenskej expozície s celou sériou významných kultúrnych podujatí v Bologni zabezpečilo Literárne informačné centrum a Bibiana (medzinárodný dom umenia pre deti) v súčinnosti s ďalšími organizáciami v rezorte kultúry.

 

Vranovské divadlo reprezentovalo Slovensko práve na pozvanie Ministerstva kultúry SR. Diváci mohli vidieť vystúpenia divadla na najznámejších námestiach Bologne – Piazza di NOTUNO a Piazza di MAGGIORE, ale aj na samotnom výstavisku medzi vystavovateľmi. Špecifické divadlo zo Slovenska očarilo doslova celý svet. Herci na obrovských chodúľoch s rozprávkovými maskami patrili k veľkým trakciám podujatia. Spontánne reakcie prekvapených turistov aj účastníkov veľtrhu sprevádzali divadelníkov na každom kroku. Vranovské chodúľové divadlo pomáhalo jedinečným spôsobom propagovať Slovenský národný stánok v Bologni, ktorý sa predstavil v novom vizuálnom riešení. Slovenský stánok na bolognskom knižnom veľtrhu si za početnej účasti médií prišiel osobne pozrieť aj najslávnejší žijúci taliansky spisovateľ, profesor Umberto Ecco.

 

Umelecké teleso z východného Slovenska funguje v súčasnosti ako rodinné divadlo. Miroslav Mihaľ tvorí texty, jeho manželka Mirka Mihaľová šije kostýmy a zabezpečuje ozvučenie, Jozef Mihaľ - otec vyrába masky a synovia Matej a Mirko sú hercami – akrobatmi na chodúľoch. Vranovské chodúľové divadlo Mira Mihaľa svojimi vystúpeniami fascinuje deti po celom svete už 16. sezónu.

 

Celý článok na internete